AVARI - Obcanske sdruzeni

Homepage  |  Členové  |  Stanovy  |  Infostránka  |  Taurcon  |  Elfcon

Elfcon - legenda pokračuje

Místo: Rožná (2000, Speciály); Havlíčkův Brod (od roku 2001)
Datum: předposlední víkend v březnu; příště 21. - 23. 3. 2008
Stránky: elfcon.avari.cz

Historie

Elfcon vznikl na základě věty, již pronesla MaedhRos 20. 8. 1999 na diskusním serveru Průvodce. První Elfcon vznikal téměř výhradně po Internetu jako akce, jejíž hlavní organizátoři se ani neznali osobně a nikdy předtím nebyli na conu. První ročník Elfconu se konal v Rožné, zapadlé vísce kdesi na Vysočině. Sešlo se 25 lidí a stvořilo legendu. Silný dojem vyústil v realizaci podzimního Speciálu se stejnou návštěvností a stejným úspěchem, konala se i jedna svatba.

Druhý rok se očekával nárůst počtu účastníků, a proto se Elfcon stěhoval do Havlíčkova Brodu, na základní školu ve Štáflově ulici, kde nám dodnes vycházejí vstříc.

Současnost

Elfcon v průběhu času zůstal spíše komorním setkáním pro nejvýše 100 účastníků, což je asi hranice pro zachování přátelské atmosféry, v níž se pozná každý s každým. Proto se též Elfcon prezentuje jako akce polouzavřená, v posledních letech zčásti na pozvání - ostatní se mohou také přihlásit, ale teprve po pozvaných, a samozřejmě jen do maxima 100 bytostí.

Program

Elfcon obsahuje, jak je již z názvu conu zřejmé, přednášky o elfech a fantastických stvořeních, hlavními atrakcemi byly tradičně příspěvky Pavla "Wella" Němce o filmovém Pánu prstenů a jiných filmech a Františky Vrbenské na různá pohádková a mytologická témata.

Společným a unikátním rysem Elfconů je ElfLARP. Ten byl původně koncipován tak, aby si zahrál každý, a především ten, kdo chce hrát a rozvíjet svou postavu. To se bohužel v některých ročnících příliš nedařilo naplňovat a velkou část ElfLARPů tak tvořily bezduché boje některých hráčů s kýmkoliv v jejich dohledu. V posledních letech jsme se naštěstí vrátili k původní koncepci a daří se nám ji udržet.