AVARI - Obcanske sdruzeni

Homepage  |  Členové  |  Stanovy  |  Infostránka  |  Taurcon  |  Elfcon

Taurcon - fantasy, historie, mytologie

Kde: COP Nymburk (2003-2005), SD Neratovice (2006 společně s Parconem)
Kdy: letos se neplánuje
Stránky: taurcon.avari.cz

Historie

Po zjištění, že v ČR chybí nějaký větší con, věnovaný výhradně fantasy, začali Avari uvažovat o tom, že by takový con mohli uspořádat sami a zaplnit tak mezeru na scéně. První ročník Taurconu spatřil světlo světa 1. května 2003 v Centru odborné přípravy Nymburk a trval čtyři dny. Přednášky se odehrávaly ve dvou až třech sálech a s radostí jsme konstatovali, že téměř všechny si našly dostatek svých příznivců.

Program

Přednášky se v prvním ročníku opíraly o několik tematických linií, jimiž byly viktoriánská éra, RPG hry a Tolkienův Pán prstenů. Doplněny pak byly o další zajímavosti z rozličných oblastí cílových žánrů. Současně probíhal na několika místech další program, od všelijakých druhů her, přes divadlo, šermíře, koncert a různé workshopy až po dobře zásobenou tombolu. Mimo to nechyběly projekce současných i klasických fantasy filmů a noční filmový klub pro labužníky. Mnoho z vedlejších programů také úspěšně využilo prostoru čajovny. Druhý a třetí ročník pokračovaly v zaběhnuté tradici, hlavními tématy byly stará Čína, piráti a polská literatura a legendy britských ostrovů a masky. Jako host se představil polský spisovatel Konrad Lewandowski.

Současnost

Poslední ročník, pořádaný současně jako Parcon, se kvůli nepřijatelným požadavkům COP přesunul do Společenského domu Neratovice, který nám ve všem vyšel vstříc. Tématy byly městská fantasy a Ježíš a jeho doba. Zahraničními hosty byli Angličan Ian R. McLeod, Australanka K. J. Bishop a Ir David Lally. Organizační tým Avari už bohužel poté neměl dostatek sil a především volného času v započaté tradici pokračovat a další Taurcony zřejmě nebudou.